خانه / تابلو اعلانات / آغاز ثبت نام اعتکاف روزه اولی ها ۱۳۹۷

آغاز ثبت نام اعتکاف روزه اولی ها ۱۳۹۷

مقدمه

بعد از سال‏ها تصمیم گرفته بود كه حتماً شركت كند. هر سال دقیقاً همین روزها، كاري برايش پيش مى‏آمد و به خودش مى‏گفت كه سال بعد حتما حتما… و حالا كه چند روز مانده به اعتكاف، فهمیده بود امسال اعتکاف افتاده توی تعطیلات نوروزی، باز هم نمى‏توانست ثبت نام كند؛ چون جایی خالی نبود و همه جا پرشده بود.

بيشتر دلش میخواست در اعتکاف روزه اولی ها که یک اعتکاف دانش آموزی است معتكف شود كه مى‏گویند پر از نوجوان است و حال و هوای خاصی دارد. او باید عجله میکرد چون فقط تا ۲۵ اسفندماه مهلت بقیمانده بود.

زمان بندی اعتکاف روزه اولی ها:

اعتکاف روزه اولی ها برای سال دوم توسط مرکز فرهنگی شهید چمران در حال برنامه ریزی است تا با اتکا به قدرت پروردگار و توسل به حضرت مهدی (عج) امسال نیز دانش آموزان مقطع متوسطه اوّل دور هم جمع بشوند و در ایّام البیض یا روزهای سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب یعنی ایّام ویژه اعتکاف به سنت دوستداشتنی اعتکاف بپردازند.

ظرفیت نهایی این اعتکاف امسال نهایتاً ۳۰۰ نفر دانش آموز پسر خواهد بود که نسبت به سال قبل آمار قابل توجهی کاهش یافته است و این به دلیلی تلاش برای ارتقای کیفیت برنامه های اعتکاف می باشد. بر همین اساس زمان بندی مراسم اعتکاف بدین شرح ارائه می شود:

مهلت ثبت نام : ۱۰ تا ۲۵ اسفندماه

تکمیل ظرفیت : ۲۵ تا پایان اسفندماه (در هر زمانی که ظرفیت ۳۰۰ نفری اعتکاف تکمیل شود، ثبت نام متوقف می شود، لذا اولویت با کسانی است که مراحل ثبت نام را به صورت کامل انجام داده باشند.)

تحویل کارت ورودی و بسته توجیهی اعتکاف : دوشنبه ۶ و سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ (بین ساعت ۱۶:۳۰الی ۱۹:۳۰ بنا به تمایل و اختیار معتکفین)

پذیرش و آغاز مراسم معنوی اعتکاف روزه اولی ها : از ساعت ۱۹ جمعه دهم فروردینماه ۱۳۹۷ (نهایتاً تا ساعت ۲۳ فقط فرصت ورود و پذیرش معتکفین به مسجد خواهد بود.)

پایان مراسم اعتکاف : غروب خورشید دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸

آدرس دقیق مکان اعتکاف روزه اولی ها:

برای اینکه ما از جمله اعتکاف کنندگان باشیم باید به نیت اعتکاف ، قبل از سحر روز ۱۱ ماه رجب به مسجد وارد شویم و تا پایان و غروب روز ۱۳ ماه رجب در همانجا بمانیم.

مسجد با شکوه ، زیبا و قدیمی رحیم خان در محدوده مرکزی شهر اصفهان و در کوچه نارون از خیابان طالقانی قرار گفته است. این مسجد بنا به تایید سازمان یونسکو یکی از شش مسجد بزرگ اصفهان بوده و روح معنویت خاصی را در طول سالیان دراز در خود جای داده است.

اعتکاف دانش آموزی دقیقاً چه ویژگی خاصی دارد؟

همه شرکت کنندگان در اعتکاف روزه اولی ها نوجوان هستند. به همین دلیل ویژگی های مختص به خود را دارند.

برای همین پیشنهاد می کنیم دو گروه در اعتکاف روزه اوّلی ها ثبت نام نکنند :

الف) عزیزانی که سالهای زیادی در اعتکاف های غیر دانش آموزی شرکت کرده اند و حال و هوای خاص آن اعتکاف ها و سکوت و معنویت فوق العاده خاص این اعتکاف ها را تجربه کرده و انتظار خاصی از اعتکاف دارند. این عزیزان در صورتیکه به شرایط و ویژگی های حضور صدها نوجوان در یک محل در بسته به صورت کامل واقف نباشند ممکن است از بخشهایی از برنامه ها و یا از شرایط حضور نوجوانها ناراضی بشوند.

ب) و دوم گروهی هستند که برعکس گروه اول هیچ اطلاعی از ضوابط و شرایط اعتکاف نداشته و اعتکاف را با یک اردو اشتباه فرض کرده اند. خنده بیش از حد ، بازی نا تعارف و هر چیز دیگری که با حرمت مسجد و مراسم اعتکاف در تعارض باشد مشکل زاست و مطمئناً آسیبهایی را به سایرین و حالت معنوی آن ها ایجاد خواهد کرد.

در واقع اعتکاف دانش آموزی یک برنامه معنوی و با نشاط برای صدها نوجوان مورد علاقه خداست.

شرایط و مقررات اعتکاف روزه اولی ها

هر کار جمعی شرایط و ضوابطی دارد و اعتکاف دانش آموزی هم از این امر مستثنی نیست. به همین ضوابط و مقررات اعتکاف دانش آموزی روزه اوّلی ها بدین شرح اعلام می گردد:

• به همراه آوردن تلفن همراه ممنوع می باشد. همه خانواده ها می توانند هر شب (در ساعتی که بعدا اعلام میشود) به فرزندانشان سر بزنند. همچنین نوجوان ها هم می توانند در صورت ضرورت از مسجد به منزل تماس بگیرند. شماره تماس سرگروه ها نیز به خانواده ها داده می شود تا در صورت نیاز با آن شماره تماس بگیرند. پس نیازی به همراه آوردن تلفن نیست.

• در واقع اعتکاف فرصت تنهایی و تفکر و استفاده از برنامه های معنوی است به همین دلیل ، به همراه آوردن تب لت ، لب تاپ ، mp3 و یا سایر دستگاه های اللکترونیکی امثال آن مجاز نیست.

• وعده سحری اوّل (سحر جمعه۱۰فروردین) را به همراه بیاورید.

• قرآن و مفاتیح کوچک ، تسبیح ، قاشق ، لیوان ، مسواک و خمیردندان ، بالش و پتو، لباس راحتی حوله و خودکار به همراه داشته باشید.

• با حضور صدها نوجوان و مسئول از به همراه آوردن و استفاده از لباس راحتی که در شأن فضای مسجد نباشد جداً خودداری شود. (زیرپوش رکابی و شلوارک مورد استفاده قرار نگیرد)

• هر گونه بیماری خاص یا شرایط ویژه ای که دارید صرفاً به مسئول پذیرش اطلاعداده شود و توضیحات لازم ارائه گردد.

• قبل از تکمیل فرم ثبت نام مقدماتی حتماً ضوابط و شرایط اعتکاف ۱۳۹۷ را مطالعه نموده و سپس اقدام به تکمیل فرم نمائید. بر این اساس در صورتیکه پس از تاریخ ۵ فروردین ماه اقدام به انصراف از اعتکاف نمائید ، ۴۰% هزینه عودت داده نخواهد شد.

• ثبت نام مقدماتی که از طریق سامانه اینترتی انجام میدهید الزامی بوده و مراحل بعدی در کانال و سایت چمرانی ها اطلاع رسانی خواهد شد.

• مبلغ ۶۰۰۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت نام اعتکاف امسال را به حساب : ۰۳۳۵۷۴۷۱۳۲۰۰۷ نزد بانک صادرات به نام آقای علی حقانی واریز نموده و یا به شماره کارت صادرات ۶۰۳۷۶۹۱۵۴۳۸۲۳۷۰۲ به نام آقای علی حقانی کارت به کارت نمائید و الزاماً برگه رسید بانکی را نگهداری نمائید و تا در موعد مقرر تحویل مسئول مربوطه دهید.

• از کارت به کارت با تلفن همراه که رسید بانکی در اختیار شما قرار نمیگیرد خودداری فرمائید. همچنین در هنگام واریز هزینه حتماً چک بفرمائید که حساب یا کارت به نام آقای علی حقانی باشد.

• تا زمانی که هزینه ثبت نام را پرداخته نکرده و کارت رسمی اعتکاف را دریافت نکرده باشید ثبت نام شما در سطح ثبت نام مقدماتی باقی مانده و مجوزی برای شرکت در اعتکاف نخواهد بود. براین اساس مسئولین اعتکاف مجاز هستند از کسانی که هزینه را پرداخت کرده و ثبت نام نهایی را انجام داده اند جایگزین نمایند.

• حضور عزیزانی که بزرگتر یا کوچکتر از مقطع متوسطه اوّل هستند در اعتکاف به هیچ عنوان مجاز نیست. لذا در طول مراسم اعتکاف در صورتیکه خلاف این موضوع ثابت شود مسئولین مجاز هستند تا به نحو مقتضی برخورد نمایند.

• در هنگام ورود به مسجد در اولین روز اعتکاف فقط کسانی که کارت اعتکاف را در دست داشته و رضایتنامه والدین را به همراه دارند مجاز به ورود خواهند بود.

• استفاده از عطر و ادکلن در اعتکاف جایز نیست پس به همراه آورده نشود.

• در صورت نیاز به ارتباط آدرس adchamraneeha@ به صورت شبانه روزی در ایام اعتکاف در اختیار خانواده هاست تا نظرات و پیشنهادات را سریعاً به مسئولین ذی ربط برساند و ترتیب اثر داده شود.

• در صورت هرگونه تغییر در وضعیت ارائه شده و یا لزوم ارائه اطلاعیه های جدید کانال چمرانیها در شبکه تلگرام و یا سایت چمرانیها مرجع معتبر معرفی شده و قابل اعتماد خواهند بود.

در صورت مطالعه دقیق موارد ارائه شده و تمایل به ثبت نام در اعتکاف روزه اوّلی ها اینجا را کلیک کرده و فرم ثبت نام را در سامانه اعتکاف روزه اولی ها تکمیل فرمائید.

ورود به فرم ثبت نام اعتکاف